Депутати задумали змінити акцизну ставку на бензин

Депутати фракції “Слуга Народу” зареєстрували проєкт закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збалансованості ставок акцизного податку на паливо”. Даний законопроєкт має на меті істотне зниження розцінок на бензин.

Повідомляється, що текст відповідного закону внесений в базу під номером 4098, однак ще не був опублікований на офіційному сайті Верховної Ради.

Автором даного законопроєкту є нардеп “СН” Олексій Мовчан. Парламентар зазначив, що дана ініціатива має на увазі вирівнювання акцизних ставок на всі види палива.

“Зараз акцизи прописані для бензину порядку 213 євро, для дизеля – 139 євро і для автомобільного газу – 52 євро. Це призводить до нерівності різного виду палива на одному ринку. Ми пропонуємо використовувати справедливий підхід до всіх автомобілістів там, де ставка для всіх видів палива однакова – на рівні 139 євро”, – заявив нардеп.

За прогнозами Мовчана, розцінки на дизельне паливо ніяк не зміняться, якщо закон буде прийнятий. Вартість автогазу може подорожчати від 3 до 3,4 гривень. При цьому бензин впаде в ціні в середньому на 3 гривні.

Таким чином, вартість російського газу на заправках зросте в середньому до 14 гривень, а бензин буде коштувати близько 18 гривень. Українські автомобілісти стануть відмовлятися від газу на користь бензину, вважає народний депутат. Це дозволить уникнути закриття вітчизняних нафтопереробних заводів, які знижують зараз продуктивність через збільшення споживання автомобільного газу з Росії.