Девід Річардс створить серійний автомобіль-амфібію

Глава відомої британської компанії Prodrive Девід Річардс в інтерв’ю журналу Autocar розповів про плани розробки амфібії. У нову сферу Девід вирішив зануритися після того, як придбав в особисте користування американський плаваючий автомобіль Watercar Panther.

Спочатку Річардс трохи поекспериментував з ним, а потім вирішив, що Продрайву потрібно розробити власну модель такого типу. Позашляховик-амфібія Watercar Panther переходить з суші на воду і назад практично без зупинки. На воді колеса піднімаються вгору за допомогою гідравліки, щоб не створювати опору. На трансформацію йде менше 15 секунд.

Фірма Prodrive відома за підготовкою автомобілів до перегонів, від ралі до добових марафонів, а також за співпрацею з різними автовиробниками, від участі в створенні «заряджених» моделей до допомоги командам Формули-1. Тепер завдяки захопленню боса вона всерйоз зайнялася амфібією. На цей проект Річардс кинув молодих інженерів і навіть прийняв у команду фахівця по катерах, щоб той спроектував для машини гладкий човновий корпус.

У рух Panther призводить 250-сильний мотор Honda 3.7 за допомогою чотирьохступінчастої «механіки». На воді він же відправляє тягу на водомет. Максималка на шосе становить всього 88 км/г, зате на водній гладі можна розвинути всі 70,8 км/год, що зробить честь і катеру. Це одна з найбільш швидкісних амфібій в історії. Девід заявив, що компанія постарається добитися правильного балансу між автомобільною та човновою сутністю амфібії. Цікаво, що Річардс подумує застосувати тут дизель. На воді земноводний апарат від Prodrive повинен розвивати не менше 30 вузлів (56 км/год). Коштувати така машина буде близько 150 000 фунтів стерлінгів, розповів бос (американський прообраз, що надихнув Девіда, оцінений в США в $ 172 000).