Дизельну версію Mazda CX-5 показали у Нью-Йорку

На автосалоні в Нью-Йорку представлена дизельна версія компактного кросовера Mazda CX-5. Коли кілька років тому світ потряс скандал з махінаціями навколо дизельних автомобілів, здавалося, що в багатьох країнах подібні двигуни можуть зовсім зникнути, крім дійсно потужних, використовуваних в пікапах і вантажівках.

Деякі компанії в даний час вже прийняли рішення про повну відмову від подальшого використання в своїх моделях дизельних моторів. Деякі, але не всі. На даний момент японська компанія Mazda пропонує компактний кросовер CX-5 з 2,2-літровим дизельним двигуном з двома турбінами. Цей мотор сімейства Skyactiv-D може розвинути потужність в 168 кінських сил, а його крутний момент дорівнює 393 Нм.

Примітно, що такий же момент має і бензиновий 2,5-літровий 4-циліндровий турбомотор, потужність якого становить 250 к.с. Що стосується ефективності, то за словами представників Mazda, новий мотор витрачає 8,71 літра палива в місті, 7,84 літрів по шосе, а в змішаному циклі ця цифра дорівнює 8,4 літрів. Це значно нижче, ніж у того ж чотирициліндрового бензинового двигуна з турбонаддувом. Дати поставки автомобілів клієнтам поки що не були оголошені – повідомляється, що офіційний старт продажів новинки намічений на кінець цього року.