Джеймс Дайсон буде виробляти електрокари

Компанія Dyson зареєструвала в Європі торгову марку Digital Motor. Видання Autocar вважає, що таку назву отримає дочірня фірма, яка в 2020 році буде виробляти електромобілі. Словосполучення «цифровий мотор» не нове: Dyson вже використовує його в описі своїх пилососів і сушарок для рук, маючи на увазі безщіточний електродвигун на постійних магнітах.

Група з 400 фахівців, що працює над проектом електрокара, відкриє 300 додаткових вакансій, коли в цьому році переїде в новий центр на місці аеродрому в Халлавінгтоні. У Дайсона буде три електричні моделі. Первісток, що відноситься до преміум-сегменту, вийде тиражем менше 10 000 штук. Його послідовники стануть доступними і масовими.

Поки Dyson не показав навіть ескізу машини, і художники продовжують «дотепно» стилізувати пилососи.

Каменем спотикання залишаються твердотільні батареї, які Dyson, покладаючись на свій багатий досвід, вирішив розробити без сторонньої допомоги. Акумулятор Дайсона повинен швидше заряджатися і зберігати більше енергії, ніж звичайний. Швидше за все, він дістанеться вже другій моделі на початку наступного десятиліття. Про першу ж відомо лише, що це не спорткар.

Компанія інвестує в технології штучного інтелекту, і нехай вкладення офіційно не пов’язані з автомобільною програмою. Загальні витрати, як і раніше, оцінюються в два мільярди фунтів. Проект з самого початку заручився підтримкою британського уряду.