Експерт розповів, як впізнати поломку автогенератора

Поломка автомобільного генератора може несподівано наздогнати навіть водія, який не перший рік користується транспортним засобом, тому краще дізнатися, як все-таки передбачити його вихід з ладу.

Перш за все, слід провести діагностику генератора в тому випадку, якщо за останній рік неодноразово змінювався акумулятор. Він часто виходить з ладу, коли через несправність в електроніці регулятора напруги генератор подає на акумулятор надто високий струм. Якщо ввечері і вночі стає помітно, що оптика автомобіля дає занадто слабке і тьмяне освітлення, або змінює яскравість і мерехтить, це теж може бути пов’язано з несправністю приводного ременя генератора.

Якщо підкапотний простір вашої машини видає дивні звуки, це, звичайно, може означати безліч різних проблем, але, в тому числі, і неполадки з генератором. Наприклад, слабо натягнутий приводний ремінь може «свистіти», зношені підшипники кочення або ковзання – шарудіти, а обмотка статора генератора при замиканні – видавати електричний гул. Ну і явна ознака несправного генератора – це поява на приладовій панелі індикатора заряду акумулятора, який не пропадає майже відразу після запуску авто. В цьому випадку необхідно негайно їхати в автосервіс, відключивши всі енерговитратні опції на зразок електрообігріву, музики, кондиціонера і т.д. – і не забувати, що ходу машини може вистачити тільки на десяток-два кілометрів.