Експерти розповіли, які диски кращі – легкосплавні чи сталеві

Давно точаться суперечки про те, які колісні диски краще – сталеві або легкосплавні. Однак, до цього часу немає єдиної думки з цього питання. Хлопці з ютубівского каналу Hydraulic Press Channel вирішили нарешті розставити всі крапки над «i» – вони піддали сталеві і легкосплавні колісні диски випробуванню гідравлічним пресом.

Слід врахувати, що легкосплавні колісні диски виготовляють з декількох сплавів. Найчастіше використовуються алюміній і магній. Головне що потрібно пам’ятати про такі диски – вони є результатом сплаву, змішання. Різні процеси виробництва можуть вплинути на міцність колісного диска. Тобто вони можуть бути різними по міцності.

Сталеві колісні диски теж бувають різними по міцності. Крім того, вони можуть заіржавіти, що також негативно позначиться на їх міцності. Для експерименту з гідравлічним пресом взяли сталеві колісні диски без іржі. У всякому разі, в відео від Hydraulic Press Channel на YouTube ми цього не помітили. Легкосплавні колісні диски при сильному ударі можуть зламатися, а сталеві диски – погнутися. У відео це все показано. Під час експерименту легкосплавні і сталеві колісні диски піддавалися однаковому тиску, але кожен з них мав свою максимальне навантаження. То який же диск краще? На це питання ви самим відповісте, подивившись уважно відео.