Експерти розповіли про правила їзди на слизькій дорозі

Можливість їзди по слизькій дорозі на конкретному автомобілі залежить перш за все від його технічних характеристик. Процес поведінки автомобіля на обледенілій дорозі сильно розрізняється при повному, передньому або задньому приводі. Також багато що залежить від типу машини.

Наприклад, автомобіль з кузовом хетчбек буде кидати на такій дорозі, на порядок сильніше, ніж седан або універсал. Причиною такої поведінки є їх збільшена довжина кузова, що сприяють більшій стійкості. Є деякі моменти, які слід дотримуватися незалежно від моделі машини. Найперше правило – дотримання безпечної дистанції руху.

Це правило допоможе запобігти виникненню аварійної ситуації і дасть можливість уникнути неприємностей. Ідеальний розрахунок дистанції між автомобілями в русі обчислюється за формулою «швидкість руху вашого автомобіля, збільшена в два рази». З цього ж слід друге правило – не гнати.

На слизьких зимових дорогах висока швидкість досить часто стає ворогом №1. А при наявності ожеледі на дорозі, обмеження швидкісного режиму стає ще більш важливим. Правило 3 – всі дії виконувати якомога більш плавно. При переміщенні по слизькій дорозі не потрібно робити різких рухів за допомогою керма або педалей, різко гальмувати. Наслідком цього може стати некерований замет.