Електрокар Audi Q4 e-tron покажуть в Женеві

Згідно з затвердженою, але не офіційною точкою зору, модель Audi Q4 – це той же самий Audi Q3 на платформі MQB, тільки купеподібний, з «придавленим» ззаду дахом.

Але що таке Audi Q4 e-tron? Очевидно, електромобіль на «візку» MEB. Причому називати «ку-четвертий» рідним братом кросовера Audi e-tron – не можна, адже той базується на платформі MLB Evo.

У той же час електрокар Q4 e-tron не самотній. Його рідня – фольксвагенівський ID. Crozz, Шкодівський Vision iV і якийсь Seat. Всі вони поки концепти, і Audi Q4 e-tron – не виняток.

Шоу-кар «чотирьох кілець» виступить в березневій Женеві. Інтер’єр вийшов несподівано захаращений, на тлі загального мінімалізму. Здається, синій метал приніс в салон колір кузова (таке вже було на Жуці). Утоплена приборка може бути ознакою складаної рульової колонки, яка забирається при включеному автопілоті.

До центрального дисплею є питання, але не забуваємо, що все це – лише скетч концепту. Розміри не повинні сильно відрізнятися від Audi Q3, який вимахав в довжину на 4485 мм при колісній базі в 2680. Ціну на Q4 e-tron можна прикинути грубо: великий e-tron вартує від 82 350 євро, значить, маленький запросить близько 70 000. Будемо раді помилитися. Так, дві різні платформи (одна під ДВС, інша під EV) для одного Audi Q4 погано вкладаються в голові. Однак «ку-третій» вже побудований – треба лише надати йому вигляд «купе». А електрокар на MEB виправданий за рахунок уніфікації з моделями інших брендів VW Group.

Неважко припустити, що Q4 e-tron отримає два електромотори з віддачею мінімум 306 к.с., тоді як запас ходу перевищить 400 км. Для нового е-трону напевно вже готує місце на конвеєрі завод в Цвіккау. Бензиновий варіант, по ідеї, буде випускатися в угорському Дьйорі, пліч-о-пліч з Audi Q3. Прем’єра серійного електрокара – 2020 рік, продажу – 2021-й. Варіант з ДВС вийде мало не в 2019-му.