Електрокар Nissan Leaf Nismo став серійним

У жовтні минулого року японці показали світу концепт Nissan Leaf Nismo – спортивний варіант електромобіля від придворного ательє. А тепер виробник розкрив деталі серійного Nismo, який надійде в продаж в Японії 31 липня.

Автомобіль виділяється не тільки особливими штрихами в зовнішності і салоні, але перенастроєними шасі з електронікою. На Nismo з’явилися оригінальні грати радіатора, обидва бампера, пороги і дзеркала з електроприводом складання. Червоні акценти по периметру доповнені центральними протитуманками в дифузорі. Дах може бути чорним або в колір кузова за бажанням – а всього кольорів запропоновано дев’ять.

У порівнянні з вихідною моделлю, Leaf Nismo отримав нестандартні 18-дюймові легкосплавні диски з шинами Continental ContiSportContact 5, зовнішній обвіс від Nismo, червоні акценти в салоні і ряд нових деталей інтер’єру, зокрема кермо з комбінованою обробкою шкіра / алькантара і червоною нульовою міткою.

Ще важливіше, що на Nismo – нестандартний блок керування двигуном (обіцяно більш інтенсивний відгук на переміщення педалі), перенастроєне рульове управління, система стабілізації в поворотах Trace Control і АБС.

Крім оригінального керма і крісел з червоною і сірою прострочкою, хетчбеку подарували сіру обробку gun metal chrome (спиці керма, панель пристроїв, селектор трансмісії).

Про зміни в паспортних параметрах японці нічого не говорять. Значить, тут використані той же електромотор на 150 к.с. і 320 Нм і тягова батарея ємністю 40 кВт на годину, що забезпечує запас ходу на 400 км в комбінованому японському циклі JC08 або або 270 км по стандарту WLTP.

Восени в асортимент додасться також версія з батареєю на 60 кВт на годину. Крім іншого, автомобіль отримав доопрацьовану гальмівну систему і нестандартні амортизатори. В русі він повинен відчуватися більш спортивним, навіть без зростання потужності.

Цікаво, що відділення Nismo експериментувало і з минулим поколінням автомобіля. У січні 2013 року навіть був анонсований випуск пробної обмеженої партії таких машин. Але до серії справа не дійшла, тому що тепер компанія Nissan заявила: «Вперше найпопулярніший електрокар в світі приєднався до лінійки дорожніх моделей Nismo». До слова про популярність: сумарні продажі двох поколінь автомобіля до середини цього року склали близько 340 000, з них більше 100 000 припадає на домашній ринок.