Електрокари шкідливіше для екології ніж авто з ДВЗ?

Вчені детально проаналізували всі аспекти виробництва та експлуатації електрокарів, зробив при цьому сенсаційні висновки: звичайні автівки з ДВЗ виявилися більш екологічними ніж електромобілі!

Дослідження проводилося на замовлення компанії Bosch та таких автовиробників як Aston Martin, McLaren та Honda. Незалежна оцінка експертів показали, що виробництво електрокарів виділяє більше вуглекислого газу, ніж виробництво звичайних машин з двигуном внутрішнього згоряння.

Наприклад, виготовлення одного електричного автомобіля Polestar 2 від дочірньої компанії Volvo призводить до збільшення в атмосфері вуглекислого газу на 24 тонни, тоді як виробництво традиційної моделі Volvo XC40 “обходиться” всього в 14 тонн. Тобто електрокар Polestar 2 повинен проїхати ще не менше 78 000 кілометрів поки вуглецевий слід виявиться менше. Схожі показники у моделі VW Golf та його електричного аналога VW e-Golf.

Депутат британського парламенту Метт Вестерн вже заявив, що прагнення країни з 2030 року заборонити продаж нових бензинових і дизельних автомобілів як мінімум в короткостроковій перспективі призведе до збільшення шкідливих викидів в атмосферу Землі. Парламентарям є над чим поміркувати.

ДЖЕРЕЛОfacenews.ua