Електромобілі майбутнього стануть робити зі старих японських іномарок

Хочете купити електромобіль за ціною уживаного автомобіля? Багато хто скаже, що це неможливо. Але мрії можуть стати реальністю після того, як в Примор’ї буде запущено нове виробництво. Зараз в проекті беруть участь дві компанії: російський холдинг «Суматори» і японська компанія Arai Shoji. Невелике підприємство буде побудовано в Росії, але сировина для виробництва завод, швидше за все, буде отримувати з-за кордону.

Ідея до геніальності проста. Японці, будуть ввозити в нашу країну старі авто, в Росії ці автомобілі будуть переоснащувати, після чого автомобілі відправлять на експорт. Маркетологи вважають, що електромобілі створені на базі старих японських авто можуть бути затребувані в деяких країнах Азії, в Індії Таїланді та інших.

На превеликий жаль, поки неясно, яким саме змінам піддатися машини, але експерти вже поспішили зробити певні висновки. Так, наприклад деякі з них вважають, що мова може йти про якусь універсальної платформі. Тобто, буде існувати кілька модифікацій електричної бази.

Теоретично, це можливо, але є деякі нюанси, які викликають певні сумніви. Перше, відповідно до планів будуть використовуватися автомобілі різних років. Іншими словами, використання уніфікованої платформи малоймовірно.

Друге, важливе уточнення, з великою часткою ймовірності, марки підтриманих авто також будуть різними. Як відомо, кожен виробник, при проектуванні моделей виходить з власних можливостей і переваг. Всі ці фактори в сумі не дозволяють говорити про використання загальної платформи.

З іншого боку, відомо про компанії, які займаються схожими проектами. Найчастіше за основу беруть старий автомобіль, замість двигуна внутрішнього згоряння встановлюють блок батарей і електромотор. Простіше кажучи, старий автомобіль виступає в якості донора кузова. Практика показала, що подібні електрокари досить популярні в США і Німеччині. Можливо, незабаром новий вид транспорту завоює серця жителів Примор’я.

Якщо вірити представникам спільної компанії, поштовхом для підписання договору про співпрацю, стало введення урядом Японії нових правил утилізації. Тепер при дотриманні деяких умов, купити старий автомобіль на японських островах можна практично за безцінь. Цією особливістю нового закону планують скористатися творці проекту.

Сказати на скільки інвестиції будуть виправдані, сказати складно, у всіх фірм, що займаються подібними проектами є одна загальна проблема, це недостатня кількість донорських автомобілів, придатних для переробки. Якщо це питання втратить актуальність, то цілком можлива поява нового конкурента Tesla Motors.