Електричний квадроцикл Seat Minimo дебютує в березні

Електричний квадроцикл в Женеві буде не тільки у Сітроена, але і у Сеата. Іспанська компанія пояснила: серед брендів Volkswagen Group саме їй доручено вивчити потенціал міської мікромобільності, тобто поїздок на короткі відстані (до 10 км).

У відповідь дизайнери побудували концепт Minimo, який поєднує в собі найкраще від мотоцикла (компактність, маневреність) і автомобіля (комфорт, безпеку).

Запас ходу складає 100 км, але заряджати батарею не потрібно – вона замінюється «в лічені секунди». Розробники кажуть, таке рішення здатне скоротити експлуатаційні витрати на 50%.

Автори хотіли зробити салон максимально просторим, світлим і «привабливим», з панорамним видом на 360 градусів. Вони кажуть, що відстань між водієм і сидячим за його спиною пасажиром майже таке ж, як в хетч Seat Mii, а зазору між водієм і дверима позаздрить Seat Ibiza.

Даних про мотор, привід, потужності і швидкості поки немає. Зате багато сказано «гіперконнекте» з підключенням до мереж 5G, співробітництво з компанією Google при створенні «бездротового Android Auto» і інтеграції смартфонів з голосовим управлінням (презентація пройшла в рамках Всесвітнього мобільного конгресу в Барселоні). Наприклад, електрокар розпізнає вік водія, і якщо тому виповнилося 16 або 18 років, встановлює обмежувач на позначці 45 або 90 км / год.

Виробник дав зрозуміти, що Minimo спочатку заточений для роботи в зонах (зелених, історичних), куди машинам з ДВС вхід заборонений. Поїздки на відстань менше десяти кілометрів сьогодні складають близько 60% від загального числа.

Компанія SEAT працює разом з муніципалітетами і операторами прокату, щоб зрозуміти їх конкретні потреби. Презентація в Женеві повинна дати дуже корисний фідбек. Двері відкриваються вгору, щоб розкритий Minimo не займав багато місця. Заявлено, що квадрицикл відрізняється жорстким шасі і легкою, але міцної конструкцією кузова, що забезпечує «неймовірні робочі характеристики».

Колеса – 17-дюймові. «Це рішення, якого так чекали фірми, що займаються каршерінгом. Наша модель може стати ключовою для підвищення прибутковості компаній такого типу, – підкреслив президент Сеата Лука де Мео. – Наша місія – генерувати ідеї і створювати продукти для подорожей на короткі відстані. Volkswagen Group і її бренди будуть використовувати наші рішення по всьому світу. Зараз SEAT знаходиться в кращому становищі, щоб очолити цю стратегію. По-перше, завдяки умовам в наших містах, таких як Барселона. По-друге, тому що ми вміємо розробляти і виробляти двоколісний транспорт ». (Мається на увазі самокат eXS KickScooter powered by Segway.)