Fiat створює власну міську Теслу

Гряде технологічний замах на одну з найбільших ікон не тільки італійського, але й світового автопрому – Fiat 500.

Так, бути і йому відтепер електромобілем. Легендарний “чинквеченто” був повернутий до життя в 2005 році і з тих пір вважається швидше іміджевим, ніж практичним автомобілем. Однак тепер італійці, аж ніяк не збираючись відправляти свого улюбленця в небуття, готують сімейства “п’ятисот” більш ніж серйозні зміни: Fiat збирається розробляти нове покоління моделі “з нуля” і ще на етапі проектування адаптувати його конструкцію до електротязі.

Інших моторів, крім електричних, новий “чинквеченто” не отримає. “Повністю оновлений. Новий об’єкт. Повністю електричний. Свого роду міська Tesla, тільки красива і італійська – повна протилежність Centoventi”, – так в інтерв’ю виданню Auto Express охарактеризував майбутній проект один з топ-менеджерів концерну FCA Олів’є Франсуа.

Варто зауважити, що на автосалоні в Женеві італійці продемонстрували концепт Centoventi: цей електрокар передбачає максимальну утилітарність, домогтися якої планується за рахунок модульної конструкції. Електричний ж Fiat 500 повинен стати, по всій видимості, зразком нового стилю марки. Поки не уточнюється, чи поділять Centoventi (його вже називають прообразом майбутнього Fiat Panda) і 500 якісь елементи конструкції, але відомо, що новий “чинквеченто” побудують на абсолютно новій електричній платформі, робота над якою йде в інженерних підрозділах FCA.

З чуток, зміна поколінь буде поступовою: Fiat з урахуванням, ймовірно, культовості цієї моделі і любові до традицій, планує зробити перехід на електротягу максимально м’якою, утримуючи якийсь час в шоу- румах одночасно електричний і бензиновий хетчбеки.