Фірма Bosch показала концепт електричного шаттла без водія

Електричні шаттли без водія, що перевозять пасажирів і вантажі, незабаром стануть звичайним явищем на вулицях. У цьому переконана німецька компанія Robert Bosch GmbH, яка розробляє пакет рішень для нового виду мобільності, який називає човниковим (shuttle mobility).

В ідеалі Bosch хоче створити інтелектуальну безшовну екосистему з повним спектром послуг. Прототип буде представлений на виставці електроніки CES в Лас-Вегасі, що відкривається восьмого січня. Чотирьох пасажирів Bosch розмістив один навпроти одного, щоб було більше місця для ніг.

Кожен може скористатися сенсорним дисплеєм, є вбудований Wi-Fi. Сам шаттл перетворюється в особистого помічника, готового надати всіляку інформацію. Все починається з замовлення шаттла через додаток на смартфоні. Розумний алгоритм знайде найближчий човник і інших користувачів, які хочуть пройти аналогічним маршрутом: чим більше пасажирів, тим дешевше поїздка. Після прибуття машини клієнти ідентифікують себе в транспортній системі за допомогою того ж смартфона (функція Bosch Perfectly Keyless). Двері відкриваються тільки замовникам поїздки, які займають зарезервовані місця.

Оплата, ясна річ, проводиться в електронному вигляді. Окремий сервіс стежить за станом батарей човників. Він наперед знає, де вони будуть заряджатися і скільки часу на це буде потрібно з урахуванням пробок і прогнозу погоди. Бортова діагностика автоматизована, софт оновлюється «по повітрю», тому раптові поломки виключені.

Місцезнаходження шаттла визначається з точністю «до декількох сантиметрів». Bosch розробляє і виробляє власні радари, ультразвукові датчики і різноманітні системи управління. При зміні дорожніх умов автопілот здатний адаптувати «свій стиль водіння», що має забезпечити безпеку протягом всієї подорожі. Коли вона закінчується, автоматика приступає до перевірки салону. Повідомлення про забуту сумочку тут же відправляється на смартфон власниці. Камера зауважує приклеєну до сидіння жуйку або залишений стакан з-під кави. Система визначає, чи потребує салон чищення, і віддає відповідні розпорядження … Нічого фантастичного не запропоновано, і це правильно, оскільки ринку вже потрібні готові комплексні рішення. «У майбутньому кожен транспортний засіб на дорозі скористається цифровими послугами фірми Bosch», – стверджують розробники.