Фірма Toyota здаватиме автомобілі в довгострокову оренду

Корпорація Toyota Motor заснувала дочірню компанію KINTO зі штаб-квартирою в Нагої і статутним капіталом в 1,8 млрд ієн. Вона буде пропонувати на домашньому ринку новий сервіс: володіння легковиком по підписці (автори ідеї пишномовно кажуть про «нові відносини між автомобілем і людиною»).

За загальним задумом система нагадує недавно впроваджену підписку на моделі Polestar, хоча і відрізняється в деталях. Акції KINTO на 66,6% належать компанії Toyota Financial Services (це стовідсоткова дочка Тойоти), а на 33,4% – Sumitomo Mitsui Auto Service Company. На момент старту програми послуга KINTO ONE запропонує водити одну з п’яти моделей Тойоти: Prius, Corolla Sport, Alphard і Vellfire, плюс Crown.

Сервіс розділений на дві гілки – KINTO ONE і KINTO SELECT. У ONE клієнт може вибрати один з автомобілів марки Toyota і отримати його у володіння на 36 місяців із щомісячною оплатою замість традиційної покупки. Чимось нагадує лізинг, тільки в підписку вже включені страхові внески, транспортний податок, реєстраційні збори і навіть регулярне планове технічне обслуговування. Загалом, заливай бензин і катайся.

Приклад розцінок: 49 788-59 832 ієн на місяць (включаючи податки) за Prius. А майже п’ятиметровий Crown зажадає 97 200-106 920 ієн (розкид залежить від комплектації і опцій). На момент запуску проекту сервіс KINTO SELECT запропонує такі Лексуси: ES 300h, IS 300h, RC 300h, UX 250h, RX 450h і NX 300h. Послуга KINTO SELECT в цілому аналогічна. Вона також пропонує володіння машиною протягом 36 місяців, тільки пропонуються вже Лексуси. Вартість передплати на всі машини одна фіксована – 194 400 ієни на місяць, включаючи податки. Є тут ще одна відмінність від програми ONE: в СЕЛЕКТА клієнт може кожні шість місяців міняти обрану модель на іншу, тобто за три роки перепробувати всі запропоновані на даний момент. Сервіс KINTO SELECT почне роботу шостого лютого 2019 року, а KINTO ONE – першого березня. Спочатку весь проект запустять в Токіо і його околицях на базі ряду відібраних дилерів (заявки також можна оформити через сайт KINTO). А з літа 2019 го програму розширять на всю Японію. Крім того, восени буде збільшено число моделей, пропонованих за передплатою.