Фірма Waymo побудує завод для безпілотних автомобілів

Перший в світі завод, на 100% призначений для масового виробництва автономних автомобілів четвертого рівня, з’явиться на південному сході штату Мічиган. Його «протягом декількох років» побудує американська компанія Waymo (раніше відома як Google Self-Driving Car Project), чиї безпілотники вже возять пасажирів за гроші.

Підприємство буде отримувати мінівени Chrysler Pacifica від FCA і кросовери Jaguar I-Pace від JLR і оснащувати їх власним обладнанням Waymo. Ймовірно, в Мічигані організують збірку роботів від Хонди. В кінці минулого року американські ЗМІ повідомили про двох десятках нападів на машини Waymo в Чендлер, штат Арізона.

Місцеві жителі проколюють шини, кидають каміння в скла, загрожують водіям ножами і пістолетами, провокують ДТП і так далі. Основна причина агресії – «роботи крадуть наші робочі місця». Поки до відкриття заводу зроблений скромний, але важливий крок – отримано схвалення Мічиганської корпорації економічного розвитку (MEDC), яка повірила, що Waymo створить «сотні робочих місць». Тепер потрібно визначити площадку, і про Детройт, як не дивно, мова не йде. Налагоджувати виробництво Waymo буде за підтримки компанії Magna Steyr. Цікаво, що приблизно 400 жителів Арізони, зареєстрованих як користувачі програм Waymo One і Early Rider, не розповідають про свої враження в соцмережах.

Днями видання The Verge знайшло одного «початківця їздця», який погодився відповісти на питання. Шон Мец, 30-річний менеджер по персоналу, повідомив, що компанія контролює інформацію про проект, забороняючи клієнтам виносити сміття з хати. Але Мец чомусь виніс. За його словами, в сильний дощ машинами завжди керують люди, мінівен впадає в ступор при великому скупченні пішоходів і запросто може висадити пасажира не на тому боці вулиці, а ціна поїздки відрізняється від звичайного таксі на десятки центів. Проблем серйозніше Шон згадати не зміг.