Ford C-Max знімуть з конвеєра влітку

В рамках оптимізації бізнесу в Європі концерн Ford заявив про припинення випуску компактвена Ford C-Max і його побратима Grand C-Max в німецькому місті Саарлуи з червня 2019 го.

Модель завершує свій життєвий цикл (нинішнє покоління випускається з 2010-го). Судячи з усього, прямої заміни їй не передбачається. До речі, в 2014-му C-Max був знятий з виробництва в Валенсії, а в 2018-м – в Мічигані.

Із збіркою в Німеччині питання полягало лише в термінах. Продажі «сі-макса» в Європі (разом з «грандом») неухильно падають з 2011-го (в тисячах): 124, 110, 98, 89, 85, 81, 68. У минулому році результат – близько 54 тисяч. У нинішньому, якщо судити по початку, європейці купили б ніяк не більше, навіть якщо б модель прожила весь рік.

У гамі у «Сі-макса» були бензинові мотори 1.6 Duratec, наддувні Екобусти (1.0 і 1.6), дизелі Duratorq (1.6 і 2.0). За океаном випускалися гібриди Energi і Hybrid (з зарядкою від мережі і без, на базі бензинового агрегату 2.0).

У 2014-му фордівці показали концепт C-Max Solar Energi з сонячними панелями на даху, що допомагають заряджати тягову батарею (на фото). Завод в Саарлуі перейде з тризмінної роботи на двозмінну (нічну ліквідують), причому фордівці будуть вкладатися в нарощування випуску там сімейства Фокусів.

Компанія відзначає величезний інтерес до нього, а особливо до універсалу, версіями Active і ST. На жаль, це все одно не позбавить частину персоналу від звільнення. Завод в Саарлуі і фордівське підприємство в Кельні в сумі з втратять більше 5000 місць. Серед інших заходів щодо зниження витрат – завершення в серпні 2019 го виробництва на заводі Ford Aquitaine Industries в Бордо (Франція), який випускає «автомати».

У Росії, до речі, ця оптимізація витрат привела Ford до рішення про закриття двох із трьох своїх автоскладальних підприємств (Набережні Челни, Всеволожськ), передачі третього (Єлабуга) під повний контроль «Соллерс» і урізання продуктової лінійки до КомТранс. Фордівці кажуть, що сконцентрують зусилля на тих секторах, де можуть домогтися найбільшого успіху. Компакт-і мінівени явно до таких не належать.