Ford інвестує мільйони в бренд Rivian

Компанія Ford оголосила про угоду з Rivian, в рамках якого інвестує в молодий американський бренд 500 мільйонів доларів, щоб побудувати абсолютно нову електричну модель на базі платформи Rivian. Цікаво, що раніше Rivian заявив про припинення переговорів з іншим американським автогігантом GM, а трохи пізніше була досягнута домовленість з Amazon, в рамках якої остання інвестує в Rivian 700 мільйонів доларів.

Угода з Rivian є частиною раніше анонсованої програми інвестицій в розвиток електричного транспорту, в рамках якої Ford витратить 11 мільярдів доларів, а нова модель на базі платформи Rivian приєднається до електричного кросовера на базі Mustang і електричному пікапу F-150.

Що стосується Rivian, їх плани включають запуск двох власних електричних моделей пікапів, починаючи з 2020 року – це п’ятимісний R1T і позашляховик R1S, які зможуть запропонувати клієнтам «безпрецедентні позашляхові можливості і ефективність в світі електричних автомобілів» з заявленим діапазоном пробігу в 650 кілометрів на одній зарядці.

У рамках угоди двох компаній і після схвалення інвестицій від ради директорів, президент Ford з глобальних операцій Джо Хінрікс увійде до складу ради директорів Rivian, що складається з семи осіб.