Ford презентував революційний кросовер Edge зі штучним інтелектом

Копання Ford презентувала революційну систему повного приводу All-wheel Drive Disconnect, встановлену на серійний кросовер Ford Edge майбутнього року. Ця модель стала першою, де американський бренд застосував цю технологію, яка може в залежності від обстановки коригувати режими роботи повнопривідної трансмісії.

В основу цієї системи лягли технології штучного інтелекту: саме вони відповідають за точні розрахунки і прийняті системою (за частки секунди!) Рішення. Потрібними даними систему постачають десятки датчиків – від швидкості до температури за бортом авто. На основі цієї інформації система або застосовує повний привід, або ні. При чому сам момент переходу між моно- і повним приводом водій не помічає. Цікаво, що, якщо буде потрібно, розумний інтелект перенаправить на задні колеса до 100% крутного моменту. Крім надійного зчеплення з дорогою, такий електронний «помічник» допомагає водієві економити паливо. Щоб система запрацювала, як потрібно, для неї написали особливий алгоритм, заснований на принципах так званої «розмитої» логіки.

Математичний апарат нечіткої логіки активно використовують системи штучного інтелекту, а також нейронні мережі в клітинах живого організму.