GM представила в Китаї систему V2X: автомобілі зможуть «спілкуватися» між собою

Дана технологія дозволить підвищити безпеку водіїв і пішоходів завдяки додатковій інформації.

Представники компанії General Motors офіційно заявили, що технологія V2X буде представлена в Китаї до кінця цього року — вона буде реалізована на декількох моделях автомобіля Buick. В майбутньому, природно, автомобільний виробник планує розширити зону впливу і на інші ринки, але про це поки що інформації ніякої немає. Більш того, дана технологія на момент релізу в Китаї буде підтримувати систему зв’язку «автомобіль-автомобіль» (V2V) і «автомобіль-інфраструктура» (V2I). Завдяки цьому виробник планує зменшити затори на дорогах при одночасному підвищенні безпеки.

Система V2X відправляє і отримує ключові дані про автомобілі — місце розташування, швидкість руху, стан гальмування, стан дорожнього покриття, напрямок руху і дані від навколишньої інфраструктури (дорожні знаки, світлофори і навіть хмарні технології). Вся отримана інформація потім використовується для інформування водія про умови на дорозі. Наприклад, якщо автомобіль виявить ожеледь на дорозі водія, то інші транспортні засоби, що рухаються в цьому ж напрямку, отримають повідомлення про небезпеку. Також система дозволяє автомобілю попереджати інші транспортні засоби про свою присутність в сліпих зонах.

Всього в системі V2X для автомобіля Buick буде вісім функцій, велика частина яких, природно, націлена на підвищення безпеки при водінні. Наприклад, є функція попередження про екстрене гальмування, втрату управління, зіткненні на перехресті, обмеження швидкості, порушення сигналу світлофора і так далі.

Вперше система V2X була використана в 2017 році брендом Cadillac в США, але, як і більшість систем-конкурентів, функції технології обмежені тільки автомобілями однієї марки. Тобто, V2X в США працює тільки між автомобілями Cadillac, не маючи зв’язку з іншими розумними системами інших брендів.

Крім того, представники концерну GM заявили, що система V2X буде істотно розвиватися в найближчому майбутньому — розробники планують реалізувати зв’язок з пішоходом (V2P), між транспортним засобом і хмарними технологіями (V2C), між автомобілем і розумним будинком (V2H). Точних термінів ніхто не називає, що не дивно, але сам факт роботи над подібним проектом надихає — завдяки отриманій інформації автомобіль і правда стане більш безпечним для всіх учасників руху.