Haval поглинає заводи General Motors в Азії

Китайці викупили підприємство GM в провінції Районг, Таїланд. Воно було відкрите в 2000-му, на ньому американці вперше за повним циклом (зі зварюванням і фарбуванням кузовів) виробляли Chevrolet моделей Colorado (пікап), Trailblazer (позашляховик), Captiva (кросовер), Cruze (легковик).

Потужності дозволяють випускати до 80 тисяч машин на рік. За якою ціною Great Wall придбав майданчик, не уточнюється, проте відомо, що переговори почалися в лютому 2020 го, а оформлення угоди завершилося 30 вересня. Китайський концерн має намір зробити з цього заводу плацдарм для підкорення ринків ASEAN (Південно-Східна Азія), тут будуть випускати як машини з класичними ДВЗ, так і електромобілі. Крім Great Wall планується виробництво автомобілів бренду Haval (входить до складу концерну).

Паралельно Great Wall з січня веде переговори про придбання заводу GM в Талегаон (Індія) – його компанія хоче використовувати для випуску праворульних Haval і посилення позицій на індійському ринку. Однак переговори ці призупинилися спочатку через пандемію коронавірусу навесні, а потім — через загострення прикордонного конфлікту між Індією і Китаєм влітку 2020 року. Проте Great Wall не відмовляється від наміру придбати завод у американців, але пізніше, а GM поки не бачить інших претендентів на покупку цього підприємства.

GM ще в кінці 2018 го прийняв чергову програму оздоровлення свого бізнесу, один з ключових пунктів якої — скорочення присутності на ринках країн, що розвиваються.