Гендиректор Nissan Motor оголосив про відставку

Після того як рада директорів Renault призначив нових керівників замість заарештованого Карлоса Гона, глава Ніссана Хірото Саікава заявив, що має намір піти зі своєї посади. Агентство Bloomberg повідомляє: функціонер готовий «передати естафету» в найближчі місяці.

Однак перед відходом Саікава повинен упевнитися, що була реформована система управління, яка, за його словами, послабила японського автовиробника. Новий голова ради директорів Renault Жан-Домінік Сенар (на фото зліва) отримав карт-бланш в управлінні альянсом і необхідні повноваження для цього. Рішення очікуються в травні-червні.

Зауважимо, Сенара високо цінують і в Renault, і в Ніссані, і в інших великих концернах. Вихід з гри Саікави слідом за Гонами розцінюється як догляд старої команди і, на думку аналітиків, «допоможе усунути недовіру, яка виникло з обох боків франко-японського альянсу». Керівники союзу Renault-Nissan-Mitsubishi зустрінуться на цьому тижні в Амстердамі, де зареєстрована керуюча фірма Renault-Nissan B.V. Про кандидатуру на пост глави Ніссана навіть гадати неможливо, оскільки інформації про хитросплетіння японського менеджменту практично немає. За ідеєю, французи не повинні вдаватися до жодного тиску, хоча можуть, адже володіють 43-відсотковою часткою в Ніссані з правом голосу і підтримкою уряду як акціонера (15%) Renault.