Голандець проїхав півсвіту на безкоштовній електриці

Чи можна проїхати більше половини планети на автомобілі, не витративши ні копійки на паливо, житло і їжу? Відповідь знає голландський мандрівник Вібе Ваккер, який днями досяг австралійського Перта, стартувавши з Амстердамуа в березні 2016 року.

За 884 дні він подолав 33 країни і 70 000 км, встановивши тим самим світовий рекорд подорожі на електромобілі (без «сонячного» підживлення). Весь цей час житло, їжу і електрику для машини йому надавали звичайні люди, які зацікавилися незвичайним перебігом.

Ваккер – майбутній менеджер, а нині мандрівник і фотограф. В рамках нинішнього грандіозного досвіду він створив сайт, на якому добровольці, що пропонують нічліг і підзарядку, могли відзначати свої координати. Серед них Вібе і вибирав потрібні точки, які наближають його до мети вояжу.

Дивно, але розетки голландець примудрявся знаходити не тільки в містах, але і в досить глухих місцях, невеликих селах, придорожніх закусочних і на будмайданчиках. Загальний шлях виявився дуже далеким від прямого.

Проект Plug Me In (у вільному перекладі «Заряди мене») був задуманий як свого роду дослідження можливостей електрокарів в реальних умовах. «Прибуття на береги Австралії вже сприймалося як велике досягнення. Тепер, досягнувши Перта, я дуже пишаюся тим, що довів всім: на електромобілі можна дістатися до одного з найбільш ізольованих міст світу »- передає слова Ваккера журнал ElectricCarsReport.