Honda Insight змінить дизайн і освоїть новий ринок

На батьківщині Хонди седан стартує в грудні, причому там продаватимуть Insight з трохи зміненим зовнішнім виглядом: японська версія отримала іншу радіаторну решітку, а на кришці багажника з’явився спойлер. Фотографій інтер’єру поки немає, але крім розташування рульового колеса відмінностей, швидше за все, не буде. Н

Подробиці про «начинку» японської модифікації Insight не розкриті. Ймовірно, техніка у седану така ж, як у американської версії, – силова установка i-MMD, виконана за послідовно-паралельною схемою. У неї входять бензиновий «атмосферник» 1.5 і два електромотори, один з яких підключений до ДВС і працює в режимі генератора, а другий обертає передні колеса. Літій-іонна батарея встановлена під заднім сидінням. Сукупна потужність американської версії – 153 к.с. (267 Нм), заявлена витрата палива – 4,3 л / 100 км у міському циклі. Тільки на електротязі седан зможе проїхати лише 1,6 км.

Випуск Insight з правостороннім кермом налагодять в Японії. Ціна новинки поки не оголошена. До речі, Insight третьої генерації, по суті, являє собою гібридний варіант останнього Honda Civic (нинішній Civic позбавлений гібридної модифікації), колісна база у моделей однакова – 2700 мм. Чотиридверний автомобіль в Японії обійдеться мінімум в 2 650 320 ієн (23 200 доларів за актуальним курсом). Гібрид ж, звичайно, виявиться дорожчим.

Нагадаємо, перший Insight дебютував в 1999 році, тоді модель являла собою невелику «трьохдверку» з вельми специфічним дизайном. Гібрид другого покоління вийшов на ринок в 2009-му, зовні він майже повторював свого головного конкурента – Toyota Prius. У 2014-му виробництво моделі згорнули – Insight так і не зміг обійти Пріус. Так, в Штатах, наприклад, в 2010-му було реалізовано 20 962 гібриди Honda, тоді як модель Тойоти в тому ж році розійшлася по США тиражем майже в 141 000 примірників. Зі зміною формату інтерес до Honda Insight виріс, але «п’ятидверка» Prius седан все одно поступається: в серпні 2018-го в США продано 2212 седанів Insight проти 5230 хетчбеків Пріус.