Hyundai і KIA відкликають автомобілі через пожежі

Сотні повідомлень про пожежі в моторному відсіку, поводження з петицією до Національного управління дорожньої безпеки США (NHTSA) і, нарешті, великий скандал в американських ЗМІ привели до того, що Hyundai і KIA оголосили відкличні кампанії.

Кожна розділена на дві категорії. Перша – оновлення софта, яке торкнеться близько двох мільйонів автомобілів Hyundai і 1 677 640 машин KIA. Друга частина начебто не пов’язана з першою – це заміна паливної трубки високого тиску, що стосується приблизно 100 000 Hyundai і 68 127 Kia. Трубка може бути пошкоджена, зміщена або неправильно встановлена ​​під час процедури заміни двигуна з попереднього відкликання в квітні 2018 року.

Вірогідні витік палива і його загоряння. У Hyundai під роздачу потрапили седан Sonata (2011-2018) і кросовер Santa Fe (2013-2018), який в «короткій» версії для США носить приставку Sport. У відправлених на заміну паливопроводу машин модельні роки інші – 2011-2014 і 2013-2014. Умовне загальна кількість легковиків в подвійному відкликання – 3 845 767. Найбільш масовий із закликів на сервіс стосується тільки автомобілів з атмосферником 2.4 GDI і турбомотором 2.0 T-GDI.

У блок керування двигуном встановлять софт KSDS (Knock Sensor Detection System), який по вібраціях виявляє ранню стадію зношування підшипників. В такому випадку індикатор несправності буде постійно блимати, а машина автоматично перейде в «овочевий» режим Limp Home Mode, який дозволить крутити мотор понад 1800-2000 об / хв. Можна буде дотягнути до безпечного місця і викликати допомогу. Захисники прав споживачів з організації Center of Auto Safety не задоволені: «Це найменший крок з усіх, які можна було зробити, щоб відповісти на сотні скарг, які надходили протягом багатьох років, – заявив директор Джейсон Левайн. – Поки NHTSA мовчить, у нас більше питань, ніж відповідей ». Зауважимо, що нещодавно зневажливим ставленням до власникам палаючих машин відзначилася марка Vauxhall.