Hyundai показала віддалену персоналізацію електрокарів

Група Hyundai Motor розробила першу, як вона запевняє, технологію настройки основних функцій електрокара зі смартфона (або планшета).

Мова йде не про банальний вже контроль за рівнем заряду або часом початку зарядки, а про зміну семи параметрів, пов’язаних з динамікою руху і витратою енергії. Замість перемикання якогось селектора в салоні корейці пропонують через додаток створювати свій індивідуальний профіль основних характеристик машини, завантажувати його на будь-який електрокар, сумісний з такими технологіями, ділитися цими настройками в мережі з іншими водіями і так далі.

Перспективні електрокари, в поданні Hyundai Motor, – це не просто велика батарея і електромотори, а й розсип новацій в галузі IT: зв’язок з іншими машинами та інфраструктурою, автономний рух, самостійна зарядка, віртуальні помічники.

У майбутніх електричних моделях Hyundai і KIA користувачі зможуть вибирати максимальний крутний момент електромотора (звичайно, в межах, обумовлених конструкцією), параметри прискорення і уповільнення, відгук на натиснення педалі акселератора, рівень рекуперації при гальмуванні, використання заряду батареї кліматичною установкою і обмеження максимальної швидкості.

Такі настройки можна буде в пару торкань до смартфону завантажити на автомобіль з мережі каршерингу або передати ще комусь. Всі параметри будуть зберігатися на сервері, а для забезпечення збереження приватної інформації в таємниці і виключення стороннього втручання дана система буде використовувати технологію блокчейн, шифруючі дані в наборі блоків, що зберігаються в розподіленій системі. Ця ж система зможе підказувати водіям оптимальні настройки машини, виходячи з ситуації на дорогах, пункту призначення, відстані до нього і запасу енергії.

Автори проекту зазначають, що електромобілі в силу притаманних їм особливостей куди більше розташовують до впровадження подібної системи коригування налаштувань, ніж звичайні автомобілі з ДВС. Але точних термінів впровадження «контролю продуктивності» (Performance Control або Performance Adjustment) група Hyundai не назвала. Зате нагадала, що до 2025 року виведе на ринок 44 екологічно дружні моделі, в тому числі 23 електромобіля.