Hyundai показав “ходячий” автомобіль

На виставці побутової електроніки (CES) в Лас-Вегасі Hyundai представив концептуальний автомобіль, який здатний ходити. Названий Elevate, Ultimate Mobility Vehicle (UMW) призначений для використання рятувальними службами в надзвичайних ситуаціях.

У Hyundai кажуть, що концепт демонструє технологію, яка зможе «врятувати людей там, куди автомобіль дістатися не зможе». За словами корейського виробника, щоб «перетнути важкодоступну навіть для самого здатного позашляховика місцевість» Elevate використовує чотири рухливі опори.

Джон Сух, керівник відділу розробки технологій Hyundai, сказав: «Сучасні рятувальні машини можуть доставляти [персонал] лише до краю стихійних лих. Залишок шляху рятувальники повинні пройти пішки. Elevate може доїхати до місця події і піднятися прямо на уламки бетону ».

Концепт розроблений на модульній платформі для електромобілів, що дозволяє в разі потреби легко встановлювати різні кузова. Кожне колесо приводить в дію незалежно, а шириною колії, що досягає 4,6 метра, дозволяє автомобілю рухатися як «ссавці і рептилії». На звичайній автодорозі концепт може рухатися зі швидкістю традиційного автомобіля. Ще один варіант демонструє концепт як міського таксі, показуючи, як така технологія може полегшити його використання пасажирами з обмеженими фізичними можливостями. Представник автовиробника заявив, що найближчим часом Hyundai не планує запускати Elevate в виробництво, акцентувавши, що він «розроблений з метою розвитку майбутньої мобільності в умовах аварійного реагування».