Hyundai позбувається дизельних двигунів

Південнокорейська марка, згідно з чутками, слідує за глобальною тенденцією, і починає позбавляти більшість своїх моделей дизельних двигунів на користь гібридних модифікацій з бензиновими двигунами. Як повідомляє південнокорейське видання The Investor, компанія Hyundai згортає випуск дизельних модифікацій моделей Sonata, i30, Grandeur і Maxcruz (в інших країнах – Grand Santa Fe). Виробництво буде припинене уже сьогодні, 10 серпня.

Судячи з усього, мова йде про машини, призначені тільки для домашнього ринку. За даними колег, продажі дизельних модифікацій седанів Grandeur і Sonata складають від загальної кількості лише 6% і 2% відповідно, що, ймовірно, в цілому негативно впливає на загальну ефективність виробництва. Схожа ситуація складається і з двома іншими моделями – i30 і Maxcruz.

Офіційні прес-служби Hyundai Motor Company щодо цієї ситуації поки мовчать, але наші колеги цитують одного з представників Hyundai, який заявив наступне: Глобальний попит змінюється в бік екологічно чистих автомобілів через високу вартість нафти і вимоги до токсичності, що змушує марку знижувати виробництво дизельних моделей. Втім, також цей представник запевнив наших колег, що в глобальному відношенні ні Hyundai, ні її дочірня марка Kia не збираються повністю відмовлятися від автомобілів, що працюють на важкому паливі.

Варто відзначити, що в останні кілька років Hyundai активно оновлює свої гібридні моделі. Мова йде про представлений в березні минулого року великий седан Grandeur нового покоління, про нову генерацію гібридного мідсайза Sonata, публічний дебют якого відбувся в лютому поточного року, також компанія готує новий восьмимісний кросовер, який вже активно тестується з березня поточного року. В асортименті марки є гібридні версії моделей Optima, Elantra, Cerato, не варто забувати і про ліфтбек Ioniq, який існує як в гібридній версії, так і в повністю електричній, а також про кросовер Kona Electric. Безумовно, що список гібридних і електричних моделей марки відповідно до глобальних тенденцій буде збільшуватися, а ось від дизельних версій ми будемо потихеньку, мабуть, відвикати.