Як поліція обманює водіїв за допомогою радарів (Відео)

Знову на дорогах України з’являються старі лазерні радари TruCam. Але мало хто знає, що свідчення цих приладів поліцейський може коригувати декількома натисканнями на екран.

TruCam – радар виробництва США, але вже давно в цій країні не застосовується через похибки і наявність можливості різних маніпуляцій з результатами вимірювань.

В Україні після внесення змін у законодавство, що регламентує рух транспортних засобів на дорогах, TruCam вже почали використовувати, пише Авто 24.

Як і будь-який інший прилад TruCam має свої похибки в роботі, а також визначені умови використання та експлуатації, при порушенні яких свідчення цього приладу можуть визнаватися недійсними. Похибки TrueCam, це так званий “ефект Косинуса”, що вимагає внесення відповідних поправок.

В інструкції з експлуатації приладу TruCam, доступної в Україні, набагато менше сторінок, ніж в оригінальній інструкції з США або Великобританії. Чому ж так сталося? У “нашій” версії інструкції не вказані умови експлуатації, а також “ефект Косинуса”, таблиці перерахунку швидкості. Показання приладу змінюються в залежності від відстані між приладом і дорогою. Відповідна поправка повинна вноситися співробітником поліції і вона сильно впливає на результати вимірювання.

Якщо внести в TruCam дані, які не відповідають положенню камери щодо дороги, то результати вимірювань будуть явно не на користь водія. Тобто, співробітники поліції можуть з легкістю, буквально в кілька кліків маніпулювати показаннями приладу.

Факт внесення змін з боку поліцейських в TruCam не відображається на дисплеї і таким чином водій не зможе помітити, що його обманюють.