Як розпізнати автомобіль-перевертень: Поради

Автомобіль, який побував в дорожньо-транспортній пригоді і перекинувся на бік, дах або будь-яким іншим чином, називають автомобілем-перевертнем.

А деякі, наприклад, впевнені, що нічого страшного в авто-перевертні немає. Однак експерти попереджають, що перекинувся автомобіль завжди має порушення геометрії кузова, які не піддаються відновленню. Також у авто-перевертня часто дає текти лобове скло, а силу поставити кут розвалу-сходження іноді неможливо.


Як визначити перевертиша 

Існує цілий комплекс нюансів, при перевірці яких можна зробити висновок, що машина побувала в серйозній аварії. Найважливіше, що повинен зробити покупець при огляді ТЗ:

  • Перевірити документи  – наприклад, вивчити книгу записів про проходження ремонтів і ТО. Також потрібно звернутися в МВС для уточнення інформації про участь машини в ДТП.
  • Перевірити стійки автомобіля – це основний елемент ходової частини автомобіля. Вони повинні “ходити” рівномірно. Якщо машина передньопривідна, то можна злегка натиснути на капот. Якщо проблем зі стійками немає, то машина плавно опуститься і повернеться в початкове положення.

Якщо цього не відбулося, то потрібно заглянути під крило і оглянути деталь. Якщо в місці кріплення стійки (так званий стакан) відсутня фарба або видно відмінності кольору, то швидше за все деталь приварювали.

  • Необхідно перевірити цілісність фар , адже вони страждають в першу чергу при аваріях.
Як розпізнати автомобіль-перевертень: Поради
  • Оглянути кузов  на предмет відколів, подряпин, однорідності і товщини лакофарбового покриття.

Краще застосувати толщіметр в різних місцях кузова, особливу увагу приділивши порогах і підкрилки. Якщо прилад показує різні цифри, будьте впевнені, що машину фарбували, попередньо обробивши її шпаклівкою.

Як розпізнати автомобіль-перевертень: Поради
  • Перевірити геометрію кузова шляхом вивчення стану динамічних елементів. Потрібно перевірити, як відкриваються і закриваються двері, багажник і капот. Якщо десь виявлені труднощі – це серйозний аргумент на користь того, що перед вами автомобіль-перевертень.
  • Уважно вивчити  скла і зазори . Якщо маркування або дата випуску скла відрізняється від інших – це повинно насторожити вас. Перевертні часто потребують заміни одного або декількох стекол.
Як розпізнати автомобіль-перевертень: Поради
  • Перевірити наявність зварювальних швів на кузові автомобіля. Якщо машина потрапляла в ДТП і в ремонті застосовувалось зварювання, то краще такий автомобіль не купувати. На заводі застосовується тільки точкове зварювання металевих елементів машини. Будь-які шви на поверхні кузова є вірними ознаками серйозних аварій.
  • Потрібно звернути увагу на обшивку даху всередині салону . Машина-перевертиш швидше за все буде мати зморшки навіть на обшивці всередині. Також уважно вивчіть пластикові елементи салону і гумки ущільнювачів. При аварії пластик всередині часто ламається або отримує подряпини, деформується. Ущільнювачі не повинні мати місць стискання, пошкоджень.

Як не купити автомобіль-перевертень

Самостійно недосвідчений водій навряд чи відрізнить перевертиша від звичайного автомобіля. Тому на огляд машини краще запросити досвідченого рихтувальника або співробітника СТО. Необхідно вивчити всі елементи і деталі машини, а також оцінити стан ТЗ в цілому. Тільки так можна знайти проблему і виявити автомобіль-перевертень.

Якщо при діагностиці машини виявлено комплекс проблем, від покупки слід відмовитися, хоч би якою була приваблива ціна. Порушення геометрії кузова та інші проблеми, що перекинулися, авто можуть “вилізти в самий” невідповідний момент. Наприклад, машина може зупинитися на трасі і більше не завестися.