Як вибрати моторне масло

Моторне масло – це необхідний компонент, що забезпечує ефективну працездатність «серця» автомобіля. Саме воно мінімізує тертя працюючих агрегатів і перешкоджає утворенню іржі.

види масел
Мінеральні . Їх виробляють з нафтопродуктів шляхом спеціальної дистиляції та рафінування. Вони досить бюджетний за собівартістю, однак володіють низькими показниками в’язкості і стійкості до високої температури і високого тиску.

Синтетичні . Це сучасні компоненти, які вироблені із спеціального складу, що дозволяє поліпшити продуктивність двигуна і збільшити термін експлуатації транспортного засобу. Моторні масла синтетика не містять природних хімічних речовин, які здатні руйнуватися при високих температурах. Їх головна особливість в тому, що вони витримують високу температуру і можуть ефективно функціонувати навіть в умовах сильних морозів.

Практичні поради щодо вибору моторное масло
1. Зимовий період . Для зими найкраще вибирати той склад, який має відмінну плинністю і зниженою в’язкістю. Адже дуже важливо, щоб в сильний холод мастильна композиція легко проникала по всіх каналах і забезпечувала ефективну мастило.

2. Літній період . У такому випадку зверніть увагу на масло, яке надійно функціонує при високих температурах зовнішнього повітря.

Найкраще, звичайно, вибирати всесезонні моторні масла, які підійдуть для будь-якого періоду. Універсальними в цьому відношенні є синтетичні або напівсинтетичні.

Зверніть увагу на наступні чинники

Температурний режим застосування масла.
Колір.
Виробник.

Останній фактор найбільш важливий і вимагає особливої уваги. На жаль, якість масла дуже сильно може змінюватися з часом, тому важливо познайомитися з відгуками автолюбителів про придбаний продукт в соцмережах або на різних сайтах. Щоб не придбати підробку, найкраще купувати у офіційних виробників або ж у надійних постачальників.

Пам’ятайте, сучасні агрегати дуже чутливі до якості моторного масла, тому тут дуже важливо не скупитися і врахувати всі перераховані вище рекомендації. Так ви продовжите життя свого автомобіля і забезпечите стабільну роботу всієї системи внутрішнього згоряння.