Японія збирається до 2035 року прибрати з внутрішнього ринку авто на бензині і дизелі

До 2035 року Японія планує ввести більш жорсткі правила регулювання внутрішнього авторинку, що призведе до заборони продажів бензинових і дизельних автомобілів. Такі перспективи описали в Міністерстві економіки, торгівлі і промисловості Японії, повідомляє телеканал NHK.

Якщо задумане буде виконано, то в середині наступного десятиліття у продажу залишаться тільки нові гібриди, електромобілі і автомобілі на паливних елементах. Такі заходи розглядаються як частина стратегії Токіо, спрямованої на те, щоб до 2050 року повністю припинити викиди в атмосферу вуглекислого та інших парникових газів. Ця мета раніше була озвучена прем’єр-міністром Есіхіде Сугою.

Вже зараз значна частина продажів в Японії припадає на легковики з гібридними системами. Це можуть бути як «м’які» гібриди, так і більш просунуті версії з потужними електромоторами і ємними акумуляторами.

Водночас попит на електромобілі в країні поки невисокий. Nissan Leaf, який є однією з найпопулярніших в світі моделей на електриці, за підсумками жовтня 2020 року в загальному рейтингу продажів зайняв лише 47-е місце.

В 2021-му Nissan почне продаж електрокросовера Ariya. При цьому в асортименті Toyota поки відсутні повністю електричні моделі (якщо не вважати таким водневий седан Mirai). Японський гігант вже пообіцяв, що до 2025 року на внутрішньому ринку повністю припинить продаж автомобілів, що працюють тільки на бензині або дизелі.