ЄС підозрює BMW у стриманні екологічного прогресу

Єврокомісія опублікувала прес-реліз про те, що підозрює BMW, Daimler і Volkswagen в картельній змові з метою обмежити використання технологій, спрямованих на боротьбу зі шкідливими викидами.

Розслідування, що йде останні два роки, показало: в період з 2006-го по 2014 рік німецькі концерни навмисно не підвищували ефективність систем очищення вихлопних газів як для дизельних, так і для бензинових двигунів. Ви запитаєте, в чому причина такої безвідповідальності? Можемо припустити, що автогіганти боролися з витратами і уникали зростання цін.

По-перше, обмежувалося дозування штучної сечовини AdBlue, що знижує викиди оксидів азоту у дизеля. Таким чином, зокрема, бачки з сечовиною не вимагали складних компонувальних рішень. По-друге, максимально відкладалося впровадження дорогих фільтрів твердих частинок для бензинових агрегатів.

У 2018 році на адресу трьох компаній звучали звинувачення у фінансуванні досліджень впливу вихлопних газів за участю тварин і людей. Єврокомісія дорікає виробників в тому, що, маючи в наявності необхідні технології, вони позбавляли клієнтів можливості придбати більш екологічний автомобіль. Volkswagen і Daimler вже заявили про наміри співпрацювати зі слідством. А прес-служба BMW заперечує факт змови і не бачить злочинних намірів у відкритих переговорах з питань скорочення викидів. Проте баварці оголосили про резервування одного мільярда євро для виплати штрафу.