Європейці стануть менше купляти нових авто

Аналітики прогнозують, що в Європі в 2019 році продажі нових автомобілів у порівнянні з попередніми роками сповільняться. Причин кілька, в тому числі Brexit, можливе введення США тарифів на автомобілі з Європи, нестабільна італійська економіка і наслідки нового тесту WLTP, що визначає рівень викидів СО2.

IHS Markit вважає, що в 2019 році в Європі продажі автомобілів збільшаться на 1,3% в порівнянні з 2018 роком. У свою чергу, аналітики з LMC Automotive прогнозують, що зростання продажів машин підвищиться на 0,9%, а експерти з UBS говорять взагалі тільки про 0,6%. Євросоюз очікує, що його загальне економічне зростання в 2019 році досягне 2%. Це приблизно стільки ж, скільки було в 2018 році.

Але в Великобританії, Німеччині, Франції та Італії економічне зростання в нинішньому році буде тільки 1%. А адже це найбільші автомобільні ринки на Старому Континенті. Особливо експертів турбує італійська економіка, яку зараз можна назвати стабільною. До сих пір залишається багато питань по Brexit – виходу Великобританії з Євросоюзу. Ця подія відбудеться в березні.

Угоду, що регулює цей процес, сторони ще не підписали. Якщо сторони не домовляться, то це може негативно вплинути на європейську економіку і промисловість, в тому числі автомобільну.

Також негативно на продажі автомобілів в Європі в 2019 році може позначитися введений з 1 вересня 2018 року новий тест для визначення рівня викиду автомобілями шкідливих речовин і витрати палива. Він називається WLTP. В останні 3-4 місяців 2018 року в багатьох автовиробників впали продажі на європейському ринку через те, що вони не можуть швидко адаптувати свої машини під новий тест.