Jaguar Land Rover проектуватиме дії робота на дорогу

Концерн Jaguar Land Rover в особі команди Future Mobility продовжує встановлювати довірчі відносини між безпілотниками, інфраструктурою і пішоходами. Допомагають в цьому когнітивні психологи, учасники консорціуму UK Autodrive і добровольці.

Після «віртуальних очей» вирішено випробувати проекцію на дорогу, яка безперервно показує іншим учасникам руху, що робот збирається робити далі: гальмувати, прискорюватися або повертати. На землю проектуються п’ять смужок.

Коли капсула нерухома, інтервал між лініями мінімальний. Потім відстань збільшується і скорочується назад, а з наближенням до повороту «решітка» розгортається, вказуючи напрямок. За словами авторів проекту, в майбутньому безпілотники зможуть за допомогою проекцій ділитися з пішоходами інформацією, наприклад, про виявлені на шляху перешкоди.

«Випробування відповідають довгостроковим стратегічним цілям бренду: підвищити безпеку, вивільнити дорогоцінний час людей і поліпшити мобільність для всіх», – декларує концерн. Цікаво, що на такі експерименти знаходяться гроші, адже JLR зараз агресивно скорочує витрати. Британці – не єдині, хто проводить досліди з проекціями на асфальт. Тим же займаються, наприклад, Volkswagen і Mercedes-Benz.