Jaguar Land Rover вимагає заборонити продажі позашляховиків Volkswagen

Британський автовиробник подав позов проти концерну Volkswagen Group, звинувативши німців у порушенні патентних прав. Якщо справа буде виграна, то німецький автовиробник втратить найбільший ринок.

Комісія з міжнародної торгівлі США отримала від Jaguar Land Rover документацію на технологію Terrain Response, що допомагає полегшити рух на бездоріжжі, звинувативши інженерів Volkswagen Group в використанні запатентованих напрацювань. Тепер чекають тривалі розгляди.

Як вважають юристи британського концерну, в США необхідно заборонити реалізацію кросоверів Porsche Cayenne, Lamborghini Urus, Audi Q8, Q7, Q5, A6 Allroad і електричного e-tron, а також Volkswagen Tiguan. При цьому в JLR вважають, що на ринку багато інших моделей, здатних задовольнити попит покупців на кросовери і позашляховики.

Відзначимо, що в більшості випадків подібні суперечки комісія розглядає в термін від 1 року до 1,5 років. Однак позов зачіпає інтереси великих автовиробників, тому термін може бути зменшений. Зауважимо також, що в разі задоволення претензії Jaguar Land Rover не отримає грошової компенсації — комісія здатна тільки обмежити продаж того чи іншого товару, а в даному випадку — моделей.