Як часто міняти масло в двигуні

Всім відомо, що мотор транспортного засобу постійно функціонує під постійним навантаженням. Навіть в той момент, коли двигун запущений, але автомобіль продовжує залишатися на місці. Поршнева група виконує руху обертального і поступального характеру. Щоб знизити тертя, в двигун заливається масло, що захищає деталі від зносу.

зміст:

 1. Через скільки кілометрів змінюється масло
 2. Перевірка прозорості
 3. Як правильно змінити масло
 4. Корисні поради

Через скільки кілометрів змінюється масло

Сьогодні фахівці стверджують, що заміну масла слід проводити через кожні п’ять тисяч кілометрів. Процедура ця легка, особливих труднощів не становить. Але концерни Тойота і Форд для своєї продукції визначили однозначний інтервал, рівний десяти тисячам. 
І все ж, як часто його міняти? В цьому випадку рекомендується дотримуватися інструкцій, зазначених в сервісній книжці. Але при цьому слід знати, що деякі чинники здатні зменшити це значення.

Процедура ця легка

Ось основні з них:

 • непередбачені простої, дорожні пробки. На холостих обертах ефективність охолоджуючої системи знижується, мотор починає грітися, а масло – горіти;
 • поїздки по пересіченій місцевості, буксирування автомобіля;
 • різкий набір швидкісного режиму, екстрене гальмування;
 • довгострокове простоювання в гаражі, нерегулярність поїздок;
 • забруднення фільтрів очищення повітря;
 • нетривалі поїздки, під час яких мотор не встигає прогріватися;
 • паливо низької якості;
 • вік транспортного засобу.заміна масла

Якщо ви не підпали під жоден пункт, питання заміни масла не повинен викликати тривогу. З метою самозаспокоєння це можна виконати кілька раніше, ніж наказано в керівництві по експлуатації. 
Слід зауважити, що у нас в країні машина відразу починає експлуатуватися з наведеними особливостями. З цієї причини фахівці впевнено називають кілометраж, в кілька разів зменшений від зазначеного виробниками.

Перевірка прозорості

Ці дії не залежать від того, наскільки давно виконувалося подібне тестування. Прозорість олії визначають візуально, порівнюють зі зразком, який ще не був в моторі.

прзрачность
Відзначимо, що подібний захід виконується після обкатки мотора. Для цього машина заводиться хвилин на десять – п’ятнадцять, дістається масляний щуп. Якщо колір масла нагадує кока-колу, його необхідно замінити. Таке трапляється з маслом, якщо довго не міняти. Світлі відтінки заспокійливо запевняють, що можна продовжувати експлуатацію.

Як правильно змінити масло

Для початку слід все підготувати. Поки мотор прогрівається, надягаємо рукавички і розкладаємо ключі, ємність для збору відпрацьованого масла, ганчір’я, папір. Розігрів транспортного засобу потрібен для того, щоб масло змінило в’язкість, і слив його пройшов швидко. Заглушивши мотор, необхідно почекати деякий час, щоб масло встигло стекти в картерних піддон.

масляний спуск

Найкраще, якщо машина буде перебувати на підйомнику або естакаді, бо початкові дії слід виконувати знизу. Для цього знаходиться масляний спуск, на якому послаблюється пробка. Масло зливають у міру його охолодження. Закінчивши процедуру, на пробці слід замінити ущільнювач. 
Плануючи заливати масло іншої марки, мотор необхідно попередньо промити.

масло і фільтр

Потреба в новому маслі можна визначити різними способами. Для початку – заглянути в інструкцію. Якщо такої можливості немає, звертаємо увагу на обсяг злитого масла. Як правило, для легкової машини він становить від трьох з половиною до п’яти з половиною літрів. В крайньому випадку, можна проконсультуватися у працівників автосервісу.

необхідно дотримувати акуратність

При роботі необхідно дотримувати акуратність. Час, що залишився на моторі масло при високій температурі здатне спалахнути, тому заливати його необхідно через воронку. Поспішати не слід, тому що масло холодне і буде литися повільно.

масла motul

Вливши необхідну кількість, виконуємо перевірку рівня по щупі. Він повинен показувати, що масло знаходиться трохи нижче позначки. Зайвого вливати не слід – масло почне потрапляти на колінчастий вал, перетворюючись в піну. 
Закінчивши роботу, мотор слід запустити, прогріти і зробити невелику поїздку.

Корисні поради

З віком будь-яка машина починає брати масла більше, ніж належить, так що інтервали заміни доводиться скорочувати. Масло в таких моторах починає згоряти, але ремонт досить складний, тому простіше буде вливати нові порції і постійно перевіряти наявність. За масляним рівнем слід спостерігати через кожну пройдену сотню кілометрів. Щоб знати, коли краще змінити масло, в допомогу водіям встановлюються спеціальні датчики, що сигналізують, що пора провести заміну.

2017-05-03_121151

Але такі системи працюють по довжині пробігу та характерних особливостей поїздок, молекулярний склад визначити вони не можуть.