КАМАЗ побудував інноваційне маршрутне таксі

Світова прем’єра інноваційного маршрутного таксі від концерну КАМАЗ, який отримав назву «Шатл», пройшла ще в 2016 році на Московському Міжнародному Автосалоні. Над розробкою спільно з Камським автомобільним заводом працювали дослідники з НАМИ.

Перші випробування безпілотної маршрутки пройшли на території центру «Сколково» в Москві. Автомобіль користується надшвидкісною 5G мережею, яку спеціально для досліджень встановили на базі наукового містечка. Експерти додали, що для експлуатації такого автотранспорту цілком вистачає і 4G мережі – це може суттєво розширити географію використання «Шатла».

Концептуальна модель новинки зібрана з композитного базальтового каркасу, а також високоякісних пластикових кузовів. Всі частини кузова склеєні між собою, з метою підвищення надійності автомобіля. При довжині в 4,6 і висоті 2,5 метрів, маршрутка може вмістити 12 пасажирів: 6 посадочних місць в салоні (одне з яких буде у оператора мікроавтобуса на перших етапах експлуатації) – а також 6 стоячих місць. Під час тестів «Шатл» розганявся до 20 км / год при заявленій максимальної швидкості в 110 км / год, проїхавши, таким чином, трохи більше півкілометра і при цьому зробивши кілька поворотів і розворотів. Кінцева і початкова точки маршруту будуть задаватися через спеціальний додаток на смартфоні, або через спеціальну панель, що знаходиться всередині салону безпілотного мікроавтобуса.