Kia Picanto провалив краш-тест: нуль балів і нуль зірок (відео)

У червні Kia Motors випустила рестайлінговий хетчбек Picanto третього покоління, який користується великою популярністю на багатьох ринках, включаючи країни Латинської Америки. Однак модель не здатна належним чином захистити своїх пасажирів при аварії, про що говорить звіт незалежної американської асоціації Latin NCAP після проведених краш-тестів.

Протокол Latin NCAP передбачає три види випробувань пасивної безпеки:

  • фронтальний удар на 64 км/год з перекриттям 40%;
  • бічний удар візком, що імітує інший легковий автомобіль (швидкість – 50 км/год, ширина деформованого модуля – 1500 мм);
  • бічний удар об стовп на швидкості 29 км/год.

Як з’ясувалося, Picanto погано справляється із захистом передніх пасажирів в області грудної клітини та шиї як при лобовому, так і при бічному ударі (показники в червоній зоні — це означає гарантовані переломи при ДТП). Експерти Latin NCAP оцінили пасивну безпеку, що забезпечується машиною в нуль балів і нуль зірок, крім того, на їхню думку, кузов Picanto не має належної структурної жорсткості. Модель в базовій комплектації на місцевих ринках оснащують лише подушкою безпеки водія, у переднього пасажира вона відсутня. Плюс до цього в базовій комплектації у Picanto немає систем стабілізації і запобігання блокуванню коліс (ESC і ABS), а бічні подушки безпеки не можна купити навіть за додаткову плату.

Експерти Latin NCAP відзначають, що для європейських ринків Picanto пропонується з шістьма подушками безпеки і іншим оснащенням при ціні близько 8700 євро, які відсутні у версії для ринків країн Латинської Америки. Купувати машину з таким мізерним оснащенням асоціація не рекомендує і закликає Kia не економити на системах безпеки в автомобілях, що продаються в Латинській Америці.