Колісні диски вперше надрукували на 3Д-принтері

Співпраця компаній HRE і GE Additive призвела до появи чи не найбільш незвичайних колісних дисків в світі – комплекту, який надрукований на 3D-принтері з титану.

Ми звикли до штампованих, литих і кованих колісних дисків, але не до надрукованих на 3D-принтері при всьому розвитку цієї технології. Але, схоже, скоро доведеться звикати і до подібного варіанту тюнінгу.

У співпраці фірм HRE і GE Additive на світ з’явився, можливо, найбільш незвичайний і вражаючий комплект коліс. Ажурні диски, зроблені методом 3D-друку з легкого і міцного титану. Представлені колеса зроблені для не найбільш звичайної машини – гібридного гіперкара McLaren P1. Диски з вкрай ажурним і складним дизайном складені з шести деталей.

Але це прототип 3D-друку коліс, а серійні диски цілком можуть бути відразу єдиним елементом. Інноваційні колеса виготовляються шляхом електронно-променевого плавлення, при якому промінь спікають воєдино кілька шарів титанового порошку. У підсумку виходять дуже легкі диски, які не іржавіють через особливості титану, можуть мати практично будь-який дизайн. У конкретному наборі деякі деталі зроблені з карбону, але HRE і GE Additive запевняють, що немає ніяких обмежень по використанню самих різних матеріалів.