Компанія Graphcore допоможе BMW з суперкомп’ютерами

Підрозділи BMW i Ventures оголосили про стратегічні інвестиції в молоду британську компанія Graphcore. Вона спеціалізується на процесорах і програмному забезпеченні, спочатку спроектованих для штучного інтелекту (ІІ). У центрі уваги знаходиться модуль обробки Intelligence Processing Unit (IPU), на базі якого можна будувати масштабовані системи з високою швидкістю обчислень.

Один модуль одночасно виконує десятки тисяч міні-програм. Завдяки використанню одного і того ж процесора як в центрі обробки даних, так і в транспортному засобі, IPU скорочує час і зменшує складність розробки таких систем, підкреслюють в BMW. На знімку – одиничний блок IPU і стійка з десятками таких блоків.

Директор BMW i Ventures Тобіас Ян пояснив: «Інтелектуальний процесор унікальний тим, що з високою ефективністю підтримує методи машинного навчання. На його основі можна створювати і голосові помічники, і системи автоматичного управління для автомобілів ». В результаті у партнерів мусить виходити щось дуже спеціалізоване, яке орієнтоване на автомобільний ІІ, як, наприклад, у Nvidia.

Також група BMW оголосила про призначення нового глави департаменту асистентів водія і автономного руху з першого січня 2019 року. Ним став Алехандро Вукотич, у якого за спиною 19-річний досвід роботи в автопромі по даному напрямку. Основна діяльність департаменту йде в новому кампусі в Унтершляйсхаймі, відкритому в квітні 2018 го. Компанія BMW виявилася в хорошому колективі інвесторів. У Graphcore вклали гроші Microsoft, Robert Bosch Venture Capital, Dell Technologies Capital, Samsung, а також кілька великих венчурних фондів. Загальний залучений за час роботи Graphcore обсяг коштів досяг $ 300 млн, з них $ 200 млн прийшли в останньому раунді, до якого і підключилися баварці. Додамо, що на ниві штучного інтелекту компанія BMW також дружить з відомим електронним гігантом IBM.