Компанія Nissan представила довгоочікуваний спорткар Proto Z

Nissan явно затягнув з випуском нового покоління спорткара Z-серії. Актуальне купе Nissan 370Z (Z34) з’явилося ще в 2009 році, а за мірками цього сегмента 11 років — неймовірно великий термін. Але тепер на шоу в Йокогамі нарешті дали подивитися на наступника 370Z. Так, поки Nissan Z Proto носить статус прототипу (на це вказує слово Proto в імені), але серійний автомобіль, який з’явиться в наступному році, зовні буде мінімально від нього відрізнятися.

Зовнішність Z Proto розроблена під керівництвом старшого віце-президента по дизайну Nissan Альфонсо Альбайса, в екстер’єрі автомобіля можна знайти схожість з минулими моделями Z-серії. Пропорції кузова з довгим капотом і спадаючою лінією даху — це данина першому Datsun 240Z покоління S30 (1969 рік). Круглі фари з двома напівкруглими секціями ДГЗ і нарочито груба, прямокутна за формою решітка радіатора — це теж відсилання до покоління S30. На класичному 240Z фари мали скляні обтічники, які давали два кругових відблиски при включеному світлі — на думку дизайнерів, які працювали над Z Proto, ця маленька схожість буде додатково ідентифікувати новинку в якості представника Z-сімейства.

Формують впізнаваний образ задньої частини «суцільні» горизонтальні ліхтарі натхненні аналогічним рішенням у 300ZX (Z32) зразка 1989 року. Природно, на Z Proto ліхтарі виконані на сучасний лад — світлодіодними.

У салоні встановлена цифрова приладова панель діагоналлю 12,3 дюйма. У її верхній частині передбачений індикатор ідеального моменту для перемикання передачі вгору. Так-так, тут це доведеться робити вручну: всупереч загальносвітовій тенденції, в Z Proto – механічна трансмісія.

Силовий агрегат розташований поздовжньо. У прототипі застосовується 3,0-літровий бензиновий V6 з подвійним турбонаддувом — це двигун від люксового купе Infiniti Q60, тобто розвиває 400 к.с. Мотор поєднується з 6-ступінчастою МКП і заднім приводом. Відомо, що новий Z буде мати помітно меншу споряджену масу, ніж Q60, який важить 1825 кг, тобто у спорткара Nissan очікується ще вища енергоозброєність. Покупцям запропонують і альтернативу у вигляді 9-ступеневого “автомата”.

Довжина, ширина і висота Z Proto становлять 4382, 1850 і 1310 мм відповідно, тобто він на 142 мм довший і трохи нижчий від 370Z.

Вихід серійного Nissan Z на ринок відбудеться в 2021 році. У Європі автомобілі цієї серії традиційно не продають, цільовий ринок для них — Північна Америка.