Концепт Cupra Formentor виявився хетчбеком

Представлений перший автомобіль, створений спеціально для молодого бренду Cupra. Начебто назва відсилає до мису Форментор на Майорці.

Технічно новобранець очікувано опинився в ряду бензоелектричних гібридів типу plug-in потужністю 245 к.с. На електротязі він проїжджає до 50 км в циклі WLTP. В оснащення включені «робот» DSG з двома зчепленнями, електроннокеровані амортизатори DCC і блокування диференціалу.

Серійний варіант повинен вийти в 2020 році. Марка розкрила Formentor в перший свій день народження і заодно відзвітувала про продажі за 2018 рік. Вони виросли на 40% і досягли 14 400 одиниць. Цікава справа: іспанці жодного разу не називають «природжену» Купру кросовером або SUV. Вони зараховують її до сегменту CUV (Crossover Utility Vehicle), тобто до вседорожників, піднесених хетчбеків. Виходить, замість купеподібного паркетника Cupra створила хетч, але з чого?

Концепт Skoda Vision RS (майбутня Scala) теж був 245-сильним гібридом, і архітектура салону Шкоди підозріло нагадує інтер’єр Форментор. Під центральним 10-дюймовим дисплеєм розташовані здвоєні дефлектори обдування. Точно таку ж картину ми бачимо в салонах Шкодовського дуету Scala / Kamiq.

Втім, у Tarraco аналогічна компоновка. Приборка зі спідометром по центру знайома по моделі Cupra Ateca, ковшоподібні сидіння нові. Уніфікація серед брендів VW Group з народженням самостійної Купри нікуди не поділася.

Марка SEAT ось-ось представить свою версію електричного хетчбека Volkswagen ID. – за словами іспанців, це буде CUV на платформі MEB. Skoda теж готує власне прочитання, ймовірно, на основі пари Skoda Scala / Kamiq. (Можливість використання двох різних платформ для варіацій однієї моделі недавно змалював Audi Q4 e-tron.)

Тому з застереженнями можна зарахувати до цієї братії і концепт Cupra Formentor. Гіпотеза не ставить під сумнів «істинність» і «стовідсотковість» нової Купри, оскільки інженери Сеата мають здатності / можливості тонко налаштувати автомобіль відповідно до своїх уявлень про прекрасне, але – в жорстких рамках технічного завдання. У найближчому майбутньому, судячи з оприлюдненого плану, бренд Cupra не збирається випускати нові кросовери, а займеться виключно хетчбеком. З них спортсмени виходять краще, ніж з валків паркетників.