Концепт Ford Shelby GR-1 стане серійним

Каліфорнійська компанія Superformance досягла угоди з Фордом і фірмою Shelby American про серійний випуск моделі Ford Shelby GR-1 відповідно до закону Low Car Volume Manufacturers Act, що спрощує сертифікацію при обмеженому виробництві (до 325 машин в рік).

Фірма Superformance випускає репліки класичних спорткарів Shelby Cobra і Daytona Coupe, а також Chevrolet Corvette і Ford GT40 1960-х років за ліцензією від відповідних правовласників. Так що додавання в цей список нетривіального GR-1 виглядає логічним: сучасна модель з нальотом ретро в дизайні вписується в оточення.

Треба думати, салон концепту зазнає більше змін, ніж його зовнішність. Тут як раз відчувається майже 15-річна пауза. У 2005 році концепт Ford Shelby GR-1 натякнув, як міг би виглядати топовий і вельми рідкісний спортивний Ford. Правда, тоді навіть розвиток нового Форда GT лише починалося, і його перспективи виглядали примарними.

Фордівці побоювалися запускати в роботу ще одну гало-модель, і концепт так і залишився концептом. Тепер же, на думку партнерів, час для відродження проекту більш підходящий. Концепт 2005-го використовував фордівский агрегат V10 6.4 c віддачею 613 к.с. і 679 Н • м, який поєднувався з шестиступінчастою “механікою”.

Вони дозволяли суперкару набирати 60 миль / год (97 км / год) з нуля за 3,9 с і розвивати 306 км / год.

Фірма Superformance розраховувала на початок січня цього року, але тут трапилося чергове припинення роботи уряду (Shutdown), і справа застопорилася. Як тільки документ буде отриманий, збірка GR-1 може стартувати. Стендер згадав, що інтерес до моделі виявлений величезний, так що обмеження в 325 штук на рік може не вистачити. А спочатку фірма має намір випустити і зовсім 100 або 200 зразків у виданні Special Edition, з алюмінієвим кузовом, який за бажанням замовника може бути забарвленим або просто відполірованим до дзеркального стану, як було у концепту.