Концерн Daimler постраждає через вихід Великобританії з ЄС

Глава компанії Daimler Дітер Цетше випустив попередження про можливі негативні наслідки виходу Великобританії з Європейського Союзу (Brexit) після того, як німецький автоконцерн повідомив про падіння прибутку.

Прибуток материнської компанії Mercedes-Benz в 2018 році впав на 28% з трохи більш ніж 12 мільярдів доларів до 8,67 млрд. Падіння відбулося, незважаючи на збільшення виручки Daimler на 2% до 190 мільярдів доларів. За цей же період операційна маржа знизилася на 23%. За словами Цетше, рішення Великобританії покинути Європейський Союз буде одним з ключових факторів у відновленні прибутковості концерну в 2019 році.

Великобританія є четвертим за величиною ринком в світі, і якщо Brexit пройде без укладення угоди про зону вільної торгівлі, ринок цієї країни сильно впаде. Крім того, на прибуток Daimler в 2019 році будуть впливати великі інвестиції концерну в електромобілі. Ч Так, вже весною 2019 року з конвеєра вийде повністю електрична модель Mercedes EQC, а до 2022 року компанія планує мати, принаймні, одну електрифіковану модель в своєму асортименті, а це 130 моделей в цілому.