Концерн Ford створює передове виробництво

Компанія Ford витратила $ 45 млн на створення Центру передового виробництва (Advanced Manufacturing Center) в Редфорді (штат Мічиган). Тут нічого не випускають серійно, але зате тут зосереджені всі перспективні технології, які будуть розвиватися і тестуватися перед впровадженням на автомобільних заводах.

Сюди відносяться масовий 3D-друк, віртуальна і доповнена реальність, коллаборативні роботи і різні аспекти цифровізації виробничих процесів. У новому центрі знайшли роботу близько ста експертів в цифрових технологіях і робототехніці. Тривимірний друк в дослідному виробництві давно освоєний, але справа йде до її застосування для виготовлення елементів серійних машин.

У Форда надруковані деталі є в ще не представленому спорткарі Shelby Mustang GT500 (в гальмівній системі) і в пікапі F-150 Raptor для Китаю (в інтер’єрі). Але їх буде більше. Для розвитку технології новий центр має двадцять три 3D-принтери і співпрацює з десятьма компаніями, що працюють в цій сфері.

До того ж йдеться про пресу за допомогою самих різних матеріалів, від полімерів до вуглецю. Роботами в промисловості нікого не здивуєш. Зазвичай вони працюють за огорожами (скажімо, зварювальні), і люди до них підходять лише під час налагодження або ремонту. А порівняно новий підвид, «коллаборативні роботи» (коботи), спроектований в розрахунку на працю пліч-о-пліч з робітниками збирачами. У Форда на 24 заводах таких уже понад сто штук, і це лише початок.

Президент Форда з глобальних операцій Джо Хінрічсен заявив: «Понад сто років тому Форд впровадив конвеєр, назавжди змінивши масове виробництво. Сьогодні ми заново винаходимо завтрашню складальну лінію – впроваджуючи технології, про які колись лише мріяли в кіно, тим самим підвищуючи ефективність і якість виробництва ».