Концерн Jaguar Land Rover розробив автоматичні двері

Британці змусили двері позашляховика Range Rover Sport відкриватися на широкий кут автоматично, без дотику до них, коли власник підходить до автомобіля. Для цього використані звичні технології: датчики руху і безключевий доступ.

Очевидно, потрібні були актуатори, які безпосередньо відкривають стулки, але про них нічого не говориться. Щоб закрити «мобільні двері» (Mobility Door), не потрібно тягнутися до ручки: досить натиснути на кнопку над головою. Стан кожних дверей відображається на екрані медіацентру.

Керувати і програмувати можна прямо на дисплеї (наприклад, стулки закриються і заблокують після відходу господаря) або за допомогою жестів (як це робиться, не пояснено). Радарні сенсори стежать за тим, щоб на шляху відкривається автоматично двері нічого і нікого не було, так що зіткнення з об’єктами виключено. В першу чергу Mobility Door буде корисна для інвалідів: приблизно третина опитаних зізналися в складнощах вході / виході з машини. Стане в нагоді розробка і тим, хто вантажить в салон дитяче крісло або інший великий предмет, адже відкривати багажник «стусаном» під бампером багато хто вже звик. Інженери побудували прототип за шість місяців і продовжують тестування, вважаючи технологію актуальною для всіх майбутніх автомобілів JLR.