Концерн Volkswagen інвестує в розвиток акумуляторів для електрокарів

Розвиток тягових батарей є однією з гарячих тем автопрому (останній приклад – анонс СП Тойоти і Панасоніка). У групи Volkswagen теж замах неабиякий: заради створення електрокарів під різними брендами знайдені чотири постачальника акумуляторів сучасного типу.

На перспективу є СП з QuantumScape (спеціалізація – твердотільні батареї) і план щодо застосування квантових комп’ютерів для опрацювання «батарей майбутнього». Тепер оголошено про інвестиції Фольксвагена в розмірі $ 10 млн в американський стартап Forge Nano Inc. Він розробляє технології, здатні підвищити щільність зберігання енергії в акумуляторах.

Глава відділу досліджень Volkswagen Group Аксель Хайнріх заявив: «Ми хочемо бути провідним світовим постачальником« електромобільності ». Ми розширюємо ноу-хау в області акумуляторів. Ми повинні залишатися компетентними і в майбутньому. Співпраця зі стартапами є ключовим елементом цих зусиль. Ми надамо Forge Nano можливості для промислових випробувань її технології ».

З Forge Nano група Volkswagen співпрацює з 2014 року. Тепер же починається новий етап відносин. В американській компанії сподіваються поступово перевести свої роботи від лабораторного масштабу до промислового. Ну а Фольксвагену необхідно думати вперед на десятиліття. До слова, до 2025 року він має намір пропонувати на ринку більше 50 батарейних моделей, які складуть близько однієї п’ятої частки від всього портфеля концерну VW.