Кросовери Lotus отримають двигуни від Volvo

Кросовери? Саме так, у множині. Як пише видання Car, фірма Lotus працює зараз відразу над двома паркетниками, а не над одним, як повідомлялося раніше. Обидва будуть спортивними, без позашляхових амбіцій, але з потужними двигунами, полегшеною конструкцією і заточеними під швидку їзду по асфальту шасі.

Головними відмінностями стануть габарити. Один з кросоверів Lotus виявиться конкурентом таким моделям, як BMW X4 і Porsche Macan. Другий – крупніший, а в списку його суперників англійці вкажуть BMW X6, Maserati Levante і Porsche Cayenne. І технічний фундамент для цих Лотус вже готовий. З чуток, технікою з англійськими машинами поділиться компанія Volvo. Lotus – автомобіль не для всіх. Він дорогий, а його спартанський інтер’єр і відсутність комфорту недвозначно натякають на трекову суть. Звідси і щорічні продажі на рівні 1500 машин. Впевнені, з виходом пари кросоверів цей показник досягне 4500-5000 штук. Поки незрозуміло, яким буде масштаб запозичення.

Як сказав в інтерв’ю британським журналістам колишній глава Лотусу Жан-Марк Галес, новинки навряд чи будуть повноцінними соплатформенниками моделей Volvo XC60 і XC90, але деякі компоненти англійці цілком можуть використовувати. Наприклад, двигуни, бензоелектричні силові установки, комплекс систем безпеки з радарами і датчиками і високовольтну проводку. А ще уродженець Люксембургу додав, що один з кросоверів Lotus буде найнижчим, широким і легким в класі плюс найбільш швидким на треку. З чуток, перший паркетник Lotus побачить світ в 2020-му, а через рік з’явиться і другий.