Марка Lotus випускатиме кросовери в Китаї

Автомобілі бренду Lotus, які в даний час проводяться тільки в британському Норфолку, скоро встануть на конвеєр нового заводу Zhejiang Geely Holding Group в китайському місті Ухань. Про Лотус як одному з резидентів виробничого майданчика йдеться в документації підприємства, чиє будівництво зажадало $ 1,3 млрд інвестицій.

Агентство Reuters зазначає, що це перший крок Geely, щоб «розворушити» Lotus з моменту покупки його контрольного пакета акцій в 2017 році. Для Лотуса «струс» може означати збільшення обсягів і поява нових моделей.

З першого жовтня 2018 го гендиректором фірми Lotus Sports Cars призначений Філ Пофам. Пофам безпосередньо підпорядковується босові Group Lotus Феню Ціньфеню. Головним продуктом Лотуса на новому заводі стануть не спорткари, а розкішний кросовер, який спробує скласти конкуренцію моделі Porsche Macan.

Сегмент преміальних SUV, за даними компанії J.D. Power, за період 2014-2018 рр. збільшив частку з 4,07% до 5,01%. Коли запуститься новий завод потужністю 150 000 автомобілів в рік і вийде паркетник, не повідомляється. Група Geely на 2019 й прогнозує в КНР стабільні продажі, хоча в 2018-му домашній ринок вперше за два десятиліття скоротився. У марки Lotus справи йдуть непогано: в минулому році по всьому світу було продано 1630 автомобілів (+ 2%). Ряд країн показали вражаюче зростання попиту: Швеція – на 87%, Японія – 59%, Австралія – ​​50%, Близький Схід – 39%, Італія – ​​14%.